Ufuk Yıldızdağ

Ufuk Yıldızdağ

Ufuk Yıldızdağ

Hakkında

Ufuk Yıldızdağ 28 Şubat 1986 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Ailesi 1985 yılında memleketleri olan Konya ili Hüyük ilçesi Mutlu Kasabasından Ankara'ya yerleşmiştir.
1997 yılında ilkokulu bitirmiştir. 2000 yılında ise ortaokulu, 2004  yılında ise liseyi bitirmiştir. 2005 yılında ailesi ile beraber İstanbul iline taşınmıştır. İstanbul'da ikamet etmektedir. Bekar olup, özel sektör calışanıdır. 2008 yılında vatani görevini yerine getirmek için askere gitmiştir. 2010 yılı Şubat ayında terhis olmuştur. 2012 yılında Karabük Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Uzaktan Eğitim programına kaydolmuştur. Halen öğrenci olup eğitimine devam etmemektedir.

Soyu;

Bundan 900 yıl evvel Horasan’dan Konya’ya Alaattin Keykubat ile beraberinde gelenlerden Şeyh İdris ile kardeşi Şeyh Bahri gelip bugünkü yerleşim merkezini yurt edinmişler ve kurucuları olarak da bunlar bilinmektedir. Bunlara ait halk dilinde yatır denilen mezarları da halen mevcut olup halk tarafından koruma altındadır. daha sonraları buraya yeniçeriler gelip Hüyük’ü kale içerisine alırlar. şu anda halen sağlam olarak bulunan Dikilitaş’ın o zamanlarda kale kapısının bir kısmı olduğu sanılmaktadır. Bir süre sonra da Haytalar ismini taşıyan bir kavim gelerek, yeniçerilerle bugün Kanlıdere olarak bildiğimiz yerde savaşırlar. Neticede yeniçeriler burayı terk ederler. Haytalar kavmi de burayı yurt tutar. Haytalar zamanında da Alaattin Keykubat tarafından Hüyük’e kadılık verilmiş ve bu zamanda da adını aldığı Höyük doldurulmuştur. Memleketinin ismi buradan gelmektedir.

E-Posta: [email protected]