Abdullah Akal

Abdullah Akal

Abdullah Akal

"TON FARKI"

16 Ekim 2020 - 13:30Gün geçmiyor ki, garip ve düşündürücü bir olayla karşılaşmayalım...

Habere göre, İstanbul Sancaktepe'de açılacak olan Çocuk Etkinlik Merkezi'ne, İdlib'de rejim unsurlarının hava saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Emre Baysal'ın isminin verilmesi teklifi İBB Meclisinde AKP MHP gruplarının oy çokluğu ile reddedildi.

Garip olan kısım bu değil, farklı tavır sergilense şaşırırdık.

Hükümete yakın bir haber ajansının haberine göre, Şehidimizin babası Uğur Uysal, yazdığı dilekçe ile oğlunun isminin İBB tarafından kullanılmasını istemediğini ifade etti.

Konuyla ilgili İBB'nin Ekim ayı ikinci oturumunda söz alan Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, Şehit babasının kendisine ulaştığını ve oğlunun isminin İBB tarafından kullanılmasına kesinlikle karşı çıktığını ifade etti. 

Konuşmasının devamında sözlerini sertleştiren Döğücü, "Burada şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekenlerin olduğu kanaatindeyim. Terörün siyasi uzantılarıyla organik bağları olanlar, birtakım siyasal ittifak içinde olanların bunu çok iyi düşünmesi gerekir" şeklinde konuştu.

Şehidimizin babası İBB'nin HDP ve terör yandaşlarına tavrından dolayı tepki koyması gayet doğal bir tutumdur.

Fakat bunu AKP'lilerin bir gurur gibi açıklaması şaşılacak bir durum.
Geçmişte yapılanları hatırlayacak olursak aynı tepkiyi AKP'de hak etmiyor mu?
Kırmızı bültenle aranan teröristi ekranlara kahraman gibi çıkaranlar, teröristlerle masaya oturanlar, ihanet süreci ile şehitlerimizin kemiklerini sızlatanlar bir tepkiyi hak etmiyor mu?

Siyasilerin arasındaki farkı siyah ile beyaz olarak görüyorsanız yanılıyorsunuz, onların arasındaki tek fark ton farkıdır.

Bir yanlışa tepki gösterip diğerine susarsak şehitlerimiz bizden de hesap sorar...

YORUMLAR

  • 0 Yorum