Bahaddin Seçgin

Bahaddin Seçgin

Bahaddin Seçgin

Son 1000 Yılda Türk Milletinin Karşılaştığı En Büyük Tehdit

10 Haziran 2020 - 16:35

Bu yazımda Türk milletinin son 1000 yılda karşılaştığı en büyük tehdit olan; Suriyeliler Sorunundan bahsedeceğim. Konuya tarihimizi irdeleyerek başlayalım.

Geçen 1000 yılda Anadolu'da Yaşanan Üç Büyük Tehdit

 • 1071 ile 1922 arasındaki mücadele esnasında Türk milleti Anadolu'da varlığına ve hukukuna yönelik 3 büyük tehdit ile karşılaşmıştır. Bunlardan birincisi Haçlı Seferleri'dir. Haçlı Seferleri Türk milletini Anadolu'dan İran Platosuna sürmeyi hedeflemekteydi.

 

 • İkinci büyük tehdit 1402'de iki Türk ordusunun ve iki Türk hakanının dünya egemenliği için karşı karşıya geldikleri Ankara savaşı sonrasında Batı Türk Devleti olan Osmanlı Devleti'nin Fetret Devri'ne girmesine neden olmuştur. Eğer bu dönemde birleşik Haçlı saldırısı düzenlenebilseydi Türk milletinin sadece Rumeli'deki değil, Anadolu'daki egemenliği de tehdit altında kalabilirdi.

 

 • Türk milletinin 1071 sonrasında yaşadığı üçüncü büyük tehdit 1918 Mondros Mütarekesi ve Sevr Antlaşması ile ortaya çıkan durumdur.

1917'de Kudüs'e giren İngiliz ordusu, son Haçlı Seferi'ni başarıyla bitirmiştir. Bir sene sonra, İngiliz Başbakanı, savaşın nihai hedefini açıklamıştır: "Türkler geldikleri yere, Asya'nın derinliklerine gideceklerdir." Türklerin Anadolu'da kalmasına da izin verilmeyecektir.. Neyse ki bu plan tam olarak uygulanamamış ve Türk milleti Anadolu'da kalmaya devam etmiştir. Tabi ki Atatürk, silah arkadaşları, Türk milletinin büyük direnci ve kanla.
Son bin yılı değerlendirdiğimizde ise Türk milletinin Anadolu'da ki varlığını yok edecek en büyük tehdit: Suriyelilerin Türkiye'deki mevcut varlığıdır.

STRATEJİK GÖÇ MÜHENDİSLİĞİ

Bu başlık Türkiye'de belki de Suriyeliler sorununu en çok gündeme getiren Prof. Dr. Ümit Özdağ Hocanın bir kitabının ismi.
Ümit Hoca adeta çığlık atıyor.
Fakat duyan var mı?
Bu konuyu Ümit hocanın siyasi çizgisinden bağımsız değerlendirmek istiyorum.
Zira "Suriyeliler Sorunu" Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin esas bekâ sorunudur.
Hatta en büyük bekâ sorunudur.
Şimdi hocamızın "Stratejik Göç Mühendisliği" kitabından (Kripto Kitaplar, Ümit Özdağ) Türkiye'deki Suriyeli varlığını verilerle ortaya koyalım.

 

Modern Kavimler Göçü


** "2019 yılı itibariyle Türkiye'de kayıtlı-kayıtsız 6,7 milyon Suriyeli bulunmaktadır. Bu rakam Türkiye nüfusunun yaklaşık %8'ni teşkil etmektedir. Ortadoğu ve Batı Asya'nın kavimleri Küçük Asya'nın Türk kimliğini 1000 sene sonra ortadan kaldıracak şekilde stratejik göç mühendisliği ile harekete geçirilmiştir." (syf.33)

** "Türkiye'de Suriyeli nüfusu hızla artıyor. Suriyeli kadınların doğum oranları 5,3 gibi dünyadaki en yüksek oranlardan birisi. Türkiye'de halen küçük Avrupa ülkesi büyüklüğünde Suriyeli nüfusu var. 500 bin civarında çocuk Türkiye'de doğdu, doğmaya devam ediyor." (syf.47)

Verilerle Türkiye'de Suriyeli Nüfusu

 • 2019- Türkiye'de kayıtlı 3,8 milyon Suriyeli var. Türkiye nüfusunun %4,63'ünü teşkil ediyor. Bugün Türkiye'deki yaklaşık 21,5 kişiden 1'i kayıtlı Suriyeli sığınmacıdır.

 

 • 2040- 3,8 Milyon Suriyeli Sığınmacı 7.460.000'e ulaşacaktır. Bu sayı, 2040 yılındaki Türkiye nüfusunun %8'ini teşkil edecek. 2040 yılında her 13 kişiden biri Suriyeli sığınmacı olacak.

 

 • 2019- Türkiye'de 5,3 Milyon Kayıtlı/Kayıtsız Suriyeli Sığınmacı Var. 5,3 milyon Suriyeli Türkiye nüfusunun %6,46'sını teşkil ediyor. Bugün Türkiye'deki her 15,5 kişiden biri kayıtlı veya kayıtsız Suriyeli sığınmacıdır.

 

 • 2040- 5,3 Milyon Suriyeli Sığınmacı 10.405.000'e Yükselecek Kayıtlı veya kayıtsız 5,3 milyon Suriyeli sığınmacı Türkiye'de kalırsa 2040 yılında Türkiye'deki Suriyeli Arap kökenli insan sayısı yaklaşık 10.405.000 seviyesine ulaşacak. Bu sayı, 2040 yılında Türkiye nüfusunun yaklaşık %11,2'sini teşkil edecek. 2040 yılında her 10 kişiden 1'i Suriyeli sığınmacı kökenli Türk vatandaşı olacak." (syf.48,49)


Şuan dahi Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Kilis, Gaziantep, Adana, Kilis İllerimizde Suriyeli nüfusu Türk nüfusuna yaklaşmış durumda..
"Bir gün Hatay bizim olacak" diyen Suriyeliler sizce boş mu konuşuyor?
Tehlikenin boyutlarının farkında mıyız?
Suriye'den Türkiye'ye göçen nüfus orada nasıl eğitilmiştir.
Aldıkları eğitimlerde ve zihinlerinde Hatay nerededir?
Hatay'da birçok Suriyeli sığınmacının "Hatay, bir gün muhakkak bizim olacak" dediği iddiaları doğru mudur?
Ekonomik Çıkmazda Olan Türkiye'nin Suriyelilere Harcadığı Para Ne Kadar?
"Dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Aralık 2017'de yaptığı açıklamaya göre bir Suriyelinin Türkiye'ye maliyeti 301,5 dolardır. 2011-2019 arasında kayıtlı Suriyeliler üzerinden hesaplandığı zaman harcanan rakam, 58 milyar dolardır."(Syf.66) 
Vatandaşlarımız ekonomik sıkıntıdan intihar ederken Suriyelilere bu kadar para harcamak akıl karı mı? Ayrıca bu para Türk vatandaşlarından alınmıyor mu? Bizler, Türk gençleri olarak bunları sorgulamayacak isek neyi sorgulayacağız? Suriyeli mafyası, selefi gruplar, Arap milliyetçiliği, Türk demografik yapısının bozulması derken bu Suriyeli sorununa itiraz etmeyecek isek, sorarım size neye itiraz edeceğiz? Türklüğümüze, kültürümüze, milli birlik ve beraberliğimize bundan büyük saldırı mı olur? Bundan büyük bekâ sorunu olur mu? Yapılan araştırmalarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının %80 ve daha fazlası Suriyelileri Türkiye’de istemiyor. Her siyasi görüşten, toplumun her kesiminden insanımız Suriyelilerin kendi vatanlarına dönmesini istiyor.
Suriyeliler konusunda Türk milletinin görüşü alındı mı?
Mesela bu konuda bir referandum yapılsa sonuç ne olur?


SONUÇ

 

*Son 1000 yılda Türk milletinin karşılaştığı en büyük tehdit: Suriyeli sığınmacılardır.


*Ordularla işgal edilemeyecek olan ülkemizde "Stratejik Göç Mühendisliği" ile yumuşak işgal gerçekleşiyor.

Uyuyoruz. Hem de horul horul.

*Vatanseverler, Türk milleti bu duruma suskun kalmayacaktır.

Ve son olarak Ümit Hocanın sözü ile bitirelim:

"Türkiye'nin demografik, milli kültürel dokusunun bozulması, Türk milli ve üniter devletinin sona ermesi ve Anadolu'da Türk devletinin parçalanmasını tetikleyecek bir kavimler göçü karşısında politik tavır koymayan bir Türk milliyetçiliği esasen Türk milliyetçiliği olamaz. Bugün Suriyelilerin vatanlarına geri dönüşü konusunda aktif ve etkili tavır ortaya koymayan Türk milliyetçileri Türk milliyetçiliğini temsil edemezler."


 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Oğuzhan Albayrak
  10 ay önce
  Bunlar iyi günlerimiz nasıl bir daha geri göndeririz onu da bilmiyorum
 • Fasel
  9 ay önce
  Bunları artık kimse göndermez, siyasilerin de umurunda değiliz, ceplerini doldurup keyif yapıyorlar... Yiyin efendiler yiyin, aksırıncaya tıksırıncaya kadar yiyin...
 • Hasan Arkın
  10 ay önce
  Bugüne kadar yaşadıklarımız sorun bile sayılmaz. Daha başlamadık bile... Eğer gerekli hareket ve harekat yapılmazsa geçmiş olsun ülkeye..! Eline sağlık komutanım
 • Muammer Aydoğdu
  10 ay önce
  2018 yılında o zamanın Çanakkale Eceabat kaymakamı “mültecilere yaptığımız yardımı kendi vatandaşımıza yapmadık” sözü hep aklımda
 • BEDIA SAGDIC
  10 ay önce
  Bahaddin Abi seviliyorsun.